APEL o porządek i rozwagę !

Związane z pandemią obostrzenia zmieniły również życie naszego koła. Nie odbyło się m.in. doroczne sprzątanie nad „Czapnicą”. Jeżeli każdy z nas indywidualnie nie zadba o porządek to już niedługo wędkowanie nad naszym akwenem przestanie być przyjemnością.

Wędkarzu! Co przywiozłeś, to zabierasz ze sobą!

Nie zostawiaj śmieci w nielicznych koszach. Zostały one zainstalowane przez Radę Osiedla z myślą o spacerowiczach. Ich opróżnianie odbywa się zaledwie raz w tygodniu. Aromatyczne zapachy wędkarskich przynęt przyciągają okoliczne zwierzęta – koty, lisy, dziki, które potęgują bałagan.

Spodziewajcie się też, że patrole SSR będą egzekwować punkt 8 zasad amatorskiego połowu ryb obowiązujących w naszym okręgu:

Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promieniu 5 m od zajmowanego stanowiska wędkarskiego, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.

I na koniec. Mamy suchą, słoneczną aurę, zieleń dopiero rozkwita. APELUJEMY o nie rozpalanie ognisk – wystarczy iskra by suche trzciny stanęły w płomieniach o konsekwencjach pożaru otaczających „Czapnicę” lasów nie wspominając.