Czapnica

„Czapnica” to trzy stawy powstałe w miejscu wyrobisk torfowych o powierzchni przekraczające 13 hektarów. Zbiorniki są urokliwie położone, bogata roślinność zapewnia idealne warunki bytowe dla wielu gatunków ptaków, płazów, gadów i drobnych ssaków. W wodach „Czapnicy” możemy złowić zarówno popularne płotki, leszcze czy okonie, jak również karpie, liny czy szczupaki.

Koło „Starołęka” jest opiekunem tej wody. Wędkowanie na niej wiąże się z obowiązkiem posiadania ważnej, tj. wydanej po 31.01.1997r. karty wędkarskiej, opłaconych składek członkowskich PZW i wykupienia zezwolenia („Czapnica” ma status łowiska specjalnego), co wiąże się z opłatą w wysokości 350zł (zniżki dla członków Koła nr 97) za rok. Nie ma możliwości wykupienia zezwolenia na krótszy okres. Zezwolenia można nabyć w sklepie wędkarskim przy ul. Starołęckiej 227.

Na „Czapnicy” obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW rozszerzony o:

• całkowity zakaz nęcenia chlebem
  • całkowity zakaz spinningowania i połowu “na żywca” 01.12-30.04
  • wymiar ochronny szczupaka do 55cm i od 85cm, limit 1szt./dzień