Zebranie sprawozdawcze za 2017 rok

22 stycznia 2018r. odbyło się zebranie sprawozdawcze naszego koła. Rozpoczęliśmy tradycyjnie minutą ciszy wspominając kolegów, których już z nami nie ma. Frekwencja była podobna do lat ubiegłych (40 osób) i niestety niewielka w stosunku do liczby członków koła (688 wędkarzy). Po jednogłośnym zatwierdzeniu sprawozdań Zarządu, Skarbnika, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego przyszedł czas na informacje i dyskusje nad zmianami, które czekają nas w nowym roku. I tak:

• przypomniano o nowych okresach ochronnych dla węgorza (1.12-31.03) i suma (1.01-31.05)
  • zakazie połowu na filety oraz żywą i martwą rybkę w okresie 1.01-30.04 (uchwała 21/2017 ZO PZW Poznań)
  • poinformowano o nowym podziale na Rejony w Okręgu poznańskim oraz przyczynach nie przystąpienia naszego koła do żadnego z nich

W nawiązaniu do decyzji władz Okręgu Zarząd naszego koła został zobowiązany do złożenia wniosku do władz Okręgu o przywrócenie zwolnienia z opłat na zagospodarowanie i ochronę wód dla członków powyżej 75 roku życia.

Zatwierdzony został obowiązek bezwarunkowego prowadzenia rejestru połowu na Czapnicy dla czterech gatunków tj. amura, karpia, lina, szczupaka pod rygorem utraty zezwolenia.

Przegłosowano zniesienie limitu długości tyczek w zawodach organizowanych przez nasze koło. Nie przeszedł natomiast wniosek o ustanowienie „Gran Prix” w dodatkowych kategoriach: „drapieżnikowej” dla zawodów spinningowych i „na żywca” oraz „nocnej” dla zawodów nocnych.

Jak z żalem zauważył Zarząd pomimo bardzo dużej ilości członków koła w akcjach porządkowych nad Czapnicą bierze udział stosunkowo niewielka i powtarzająca się lista osób.

Na zakończenie przyszedł czas na nagrody i odznaczenia. Klasyfikację Grand Prix zawodów spławikowych w 2017 roku wygrał Robert Słomiński przed Andrzejem Stróżniakiem i Janem Słodownikiem.
Prezes koła przekazał również odznaczenia przyznane przez ZG PZW:
  • Janowi Rymaniakowi złotą odznakę PZW
  • Włodzimierzowi Kani srebrną odznakę PZW
  • Sławomirowi Kaźmierczakowi srebrną odznakę PZW
  • Przemysławowi Napierale medal „Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa”