Relacja z zawodów spławikowych 21.05.2023r.

Niedzielny poranek 21 maja zgromadził nad brzegiem dużego zbiornika Czapnica zwolenników połowu ryb spokojnego żeru metodą spławikową.

Na zbiórce o godz. 6:00 w słonecznej, wiosennej aurze stanęło 39 uczestników, aby rywalizować pomiędzy sobą w zawodach Spławikowych. Uczestników przywitał prezes Koła kol. Jerzy Łuczak przedstawili zasady rywalizacji. Po zapoznaniu się z obowiązującymi zasadami zawodnicy przystąpili do losowania numerków, które odpowiadały przygotowanym i oznaczonym stanowiskom wędkarskim.

Na przygotowanie sprzętu i zanęt zawodnicy mieli niespełna godzinę. Zawody trwały przez cztery godziny od 7:00 do 11:00.

Większość zawodników zdecydowała się łowić wędkami typu „bat”. Kilku zawodników zdecydowało się jednak na połów wędką z kołowrotkiem na tzw. metodę odległościową.

O godz. 11:00 sędzia Maciej Świadek zasygnalizował koniec zawodów, po czym przystąpiono do ważenia.

Zdecydowane zwycięstwo w niedzielnych zawodach spławikowych przypadło samemu Prezesowi Koła gdzie w siatce kol. Jurka sędziowie stwierdzili 5,820kg ryby. Kolejni uczestnicy mieli odpowiednio  4,530kg, 3,230kg, 2,960kg, 2,750kg, 2,715kg. W śród kadetów i jako jedyny na podium Marcel złowił 2,410kg. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary i upominki, zaś wszystkie złowione ryby trafiły w dobrej kondycji z powrotem do wody.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy dalszych sukcesów w wędkarskim współzawodnictwie, i zapraszamy  już w niedziele 4 czerwca 2023r. na kolejne zawody Spławikowe o godz. 6:00.