Instrukcja importowania wydarzeń do kalendarza w smartfonie lub komputerze

Poniższa instrukcja opisuje procedurę wyświetlania w smartfonie lub komputerze kalendarza z wydarzeniami związanymi z działalnością naszego koła. ( Jeżeli obrazek jest nieczytelny kliknij w niego, aby go powiększyć. )

 

KOMPUTER

Po wejściu na naszą stronę główną (https://www.pzw-staroleka.pl) kliknij w ikonografikę kartki z kalendarza:

Spowoduje to przejście do kalendarza nadchodzących wydarzeń w naszym kole. Kolejny krok to kliknięcie w pole „Zasubskrybuj”, a następnie wybranie docelowego kalendarza (na potrzeby tego przykładu będzie to kalendarz Google):

Efektem będzie otwarcie strony kalendarza dla naszego konta Google (lub najpierw okna logowania jeżeli nie byliśmy zalogowani do swojego konta Google).

Ostatnia rzecz, która pozostaje to „zaptaszkowanie” nowego kalendarza i ewentualnie zmienienie jego nazwy na wygodniejszą w użyciu (tu „PZW Starołęka”).

 

SMARTFON

Na potrzeby przykładu zakładamy, że smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android.

W przeglądarce internetowej wprowadź adres naszej strony głównej (https://www.pzw-staroleka.pl), odszukaj i kliknij w ikonografikę kartki z kalendarza:Spowoduje to przejście do kalendarza nadchodzących wydarzeń w naszym kole. Kolejny krok to kliknięcie w pole subskrypcji, a następnie wybranie docelowego kalendarza (na potrzeby tego przykładu będzie to kalendarz Google):

Kolejny krok to włączenie wyświetlania nowo dodanego kalendarza. Spośród aplikacji w smartfonie odszukujemy używaną przez nas aplikację „Kalendarz”, np. :

a następnie wyszukujemy opcję „Zarządzania kalendarzami”:

Teraz pozostaje jedynie uwzględnić nowy kalendarz w synchronizacji i wyświetlaniu w naszym telefonie:

aby cieszyć się informacjami o zbliżających się wydarzeniach w naszym kole.