Dzień Dziecka 2019

W pierwszą niedzielę czerwca nad „Czapnicą” pojawili się najmłodsi wędkarze, aby wziąć udział w zawodach zorganizowanych z okazji „Dnia Dziecka”. Do rywalizacji wędkarskiej przystąpiło 49 dziewcząt i chłopców. W siatkach lądowały uklejki, płotki i wzdrążki. Największe ryby pływały poza zasięgiem młodych wędkarzy – tuż pod powierzchnią, daleko od brzegu wygrzewając się w promieniach wyjątkowo intensywnego słońca. Ostatecznie po 2 godzinach wędkowania najlepszym udało się przekroczyć kilogram złowionych ryb. Tradycyjnie na zakończenie tego etapu rywalizacji wszyscy uczestnicy otrzymali wędkarskie upominki.

W czasie, gdy trwały wędkarskie zmagania przygotowywaliśmy się do przeprowadzenia konkurencji sportowych. Wzorem lat ubiegłych część konkurencji przeznaczona była dla dzieci 10-letnich i młodszych, a część dla nastolatków do 14-go roku życia. W sumie w części sportowej imprezy wzięło udział 74 dzieci. I tutaj wysiłek każdego zawodnika nagrodzony został atrakcyjnym upominkiem.

Na tych, którzy uporali się z wyzwaniami sportowymi czekały kolejne atrakcje – stanowisko łucznicze przygotowane przez najlepszych dzielnicowych, najprawdziwszy wóz strażacki OSP z Głuszyny oraz po raz pierwszy nad „Czapnicą” stanowisko pasjonatów militariów z „Kościańskiej Rezerwy Skautowej„.

Na spragnionych i wygłodniałych przez cały czas trwania imprezy czekały atrakcje kulinarne: kiełbaski z grilla, parówki, owoce i fantastyczne pączki. Specjalne podziękowania należą się licznym Darczyńcom, bez których nie bylibyśmy w stanie tak hojnie obdarować wszystkich dzieci.