Dzień Dziecka 2018

W pierwszą niedzielę czerwca zaprosiliśmy dzieci do wzięcia udziału w zawodach wędkarskich oraz konkurencjach zręcznościowo-sportowych. W obecnym roku przybyło nad Czapnicę nieco mniej milusińskich. Być może to wina „długiego weekendu”, a może część przestraszyła się zachmurzonego poranka. Ostatecznie o godz. 9:00 ponad czterdzieścioro dzieci wraz z opiekunami przystąpiło do rozlosowywania stanowisk. Słońce chyba również postanowiło przypatrywać się rywalizacji najmłodszych zawodników, bo z każdą minutą coraz odważniej przebijało się zza chmur. Mali wędkarze łowili z zaangażowaniem. Do zdobycia tytułu pogromcy okazów wystarczyła wzdręga o masie 345g. Bez względu na osiągnięty wynik dzięki naszym niezawodnym darczyńcom każde dziecko otrzymało atrakcyjny upominek. Po 1.5h zmaganiach nad wodą przyszedł czas na konkurencje sportowe w których wzięły udział również niewędkujące dzieci.

Z pewnością niespodzianką była obecność naszych dzielnicowych ze Starołęki Małej – Dawida Błażejewskiego, Starołęki Wielkiej – Agaty Małeckiej i Głuszyny – Sebastiana Paprota, którzy  przygotowali i sędziowali jedną z konkurencji zręcznościowych – łowienie kaczek. Z pewnością zasługują na tytuł „Dzielnicowy na Medal„, który możemy pomóc im zdobyć oddając swój głos do 13 czerwca.

Drugą, wyjątkową atrakcją była obecność strażaków z OSP Głuszyna, którzy pojawili się ze swoim  wozem bojowym. Możliwość założenia hełmu strażackiego, bądź policyjnej czapki, sprawdzenia jak wygląda od środka  radiowóz czy wóz strażacki zainteresowała nie tylko najmłodszych, ale również ich rodziców.

Przez cały czas trwania imprezy na dzieci czekały owoce, napoje i słodkości, a nasi „Szamani Grilla” dbali, aby nikt nie chodził głodny.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy nas wspierali i sprawili, że tego dnia na ustach dzieci gościł szczery, radosny uśmiech!