Drużynowe zawody „na żywca”

Ostatnie zawody w 2019 roku na Czapnicy rozegrane zostały w formule drużynowej rywalizacji „na żywca” pomiędzy trzyosobowymi reprezentacjami kół:

• PZW nr 45 Tarpan
  • PZW nr 77 Naramowice
  • PZW nr 141 Wojnówko
  • PZW nr 134 Wiórek
  • PZW nr 97 Starołęka

Niedzielny poranek był pierwszym po zmianie czasu z letniego na zimowy. Przywitał uczestników bezwietrzną pogodą i wysoką jak na tę porę roku temperaturą. Wraz z promieniami słońca zaczął się jednak wzmagać wiatr. W miarę upływu czasu niebo zaciągnęło się chmurami, aby w momencie zakończenia zawodów uronić pierwsze krople deszczu.

W trosce o rybostan przyjęliśmy nakaz stosowania pojedynczych haków, a każda złowiona ryba po złowieniu była niezwłocznie ważona i wracała do wody. W tym miejscu należy pochwalić kolegów, którzy podjęli się roli sędziów i błyskawicznie, często na rowerze przemieszczali się po akwenie.

Efekty wędkarskie nie były powalające, trofeami były niewielkie szczupaki i całkiem spore okonie. Po podsumowaniu wyników okazało się, że zwyciężyła ekipa  Wiórka, przed gospodarzami. Niezwykle zacięty bój o 3 miejsce stoczyły koła Naramowice i Wojnówko. Ostatecznie o 10g (!) lepsi okazali się koledzy z Naramowic.